"Szép magyar beszéd" verseny

2019-05-17 22:50:07
címke: verseny

A Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép magyar beszéd” verseny 54. Kárpát-medencei döntőjére 2019. április 26-27-28-án Győrben a Kazinczy Ferenc Gimnáziumban és a Városházán került sor. A versenyen 150 középiskolás tanuló vett részt, közülük 30-an a határon túlról érkeztek. A szabadon választott és a kötelező szöveg előadásán túl a tanulóknak egy „Beszélni nehéz!” írásbeli feladat megoldásával kellett számot adniuk tudásukról. A 12 tagú zsűri három bizottságában értékelte az indulókat Balázs Géza, az Anyanyelvápolók Szövetségének alelnöke, Szakonyi Károly Kossuth-díjas író és Minya Károly főiskolai tanár elnökletével.

A szakképző iskolák kategóriájában a versenyen legjobb teljesítményt nyújtó 10 diák nyert Kazinczy-érmet, köztük iskolánkból Molnár Blanka (10.b).

Felkészítő tanára Szentgyörgyi Tünde volt.

Gratulálunk a sikerhez!