„Szép magyar beszéd” verseny

2019-02-28 12:40:06
címke: verseny

Péchy Blanka színművésznőnek 1960-ban tett alapítványa indította el a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép magyar beszéd” versenyt, amely az évtizedek során országos versennyé vált. Az idei tanévben a verseny megyei döntőjére 2019. február 21. napján a Kecskeméti Református Gimnáziumban került sor, ahol iskolánkból Molnár Blanka (10.b) első, Gyenes Anikó (11.c) harmadik helyezést ért el.

Felkészítő tanáraik Szentgyörgyi Tünde és Kónya Edit Julianna voltak.

Molnár Blanka az áprilisban megrendezésre kerülő országos versenyen képviseli majd intézményünket.

Gratulálunk az eredményhez!

Próza-felolvasóverseny a Magyar Kultúra Napja alkalmából

2019-02-21 07:07:59
címke: verseny

A Katona József Társaság a Magyar Kultúra Napja alkalmából felolvasóversenyt hirdetett meg „Messzeringó gyermekkorom világa” címmel. A diákok magyar költők, írók gyermek- és ifjúkoráról szóló levelekből, naplókból, visszaemlékezésekből választhattak szövegeket. A versenyre 2019. január 28-án a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központban került sor, ahol 35 diák mérte össze tudását.

A 10-12. osztályosok kategóriájában Danka Réka, iskolánk 11. a osztályos tanulója 4. helyezést ért el. Felkészítő tanára Szentgyörgyi Tünde volt.

Gratulálunk az eredményhez!

Megyei történelem verseny

2019-02-19 08:30:27
címke: verseny

2019. február 8-án rendezte meg a Kecskeméti Szakképzési Centrum Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája a megyei történelem versenyt a szakgimnazisták számára. A versenyen 34 csapat indult, a döntőben 14 iskola mérte össze tudását. A Gróf Károlyi Sándor Szakgimnázium csapatai remekeltek, az első és második helyezést is iskolánk diákjai szerezték meg.

1. helyezett csapat tagjai: Danka Róbert, Erdei Gergő, Oláh Dávid 11.b osztályos tanulók lettek.

2. helyezett csapat tagjai: Koncz Évi, Krista Ádám, Nagy Alex 11.a osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk Vajda Csaba volt.

Gratulálunk a szép sikerhez!

Országosan is a legjobbak között szerepeltek a Gróf Károlyi iskola tanulói

2018-05-04 11:10:21
címke: siker | verseny

Az elmúlt hetekben egymást érték az országos, megyei és regionális sikerek a Gróf Károlyi középiskolában. A történelmi, a matematikaversenyektől kezdve a logisztikán és sporton át a katasztrófavédelmi versenyig mindenhol szépen helytálltak a diákok.

A magyar kultúra napja - felolvasóverseny

2018-01-30 22:15:10
címke: verseny

A Magyar Irodalomtörténeti Társaság helyi csoportja és a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon felolvasóversenyt hirdetett meg a magyar kultúra napja alkalmából. A téma: Társasági élet a reformkortól a romantikán át a szecesszió koráig. A reformkor nagyjaitól a 20. század elejéig a korszakhoz kapcsolódó írók, költők, zeneszerzők, képző-, ipar- és építőművészek prózai írásaiból, naplójából, leveleiből kellett készülniük a versenyző diákoknak.

Iskolánk tanulói ismét szép eredményeket értek el a megmérettetésen:

1. kategória:

• II. helyezés: Füleki Barbara (9.b)
  • III. helyezés és a Neumann János Egyetem Petőfi Sándor Gyakorló Iskolájának különdíja: Molnár Blanka (9.b)

2. kategória

• II. helyezés: Danka Réka (10.a)

Felkészítő tanár: Berki Judit

Implom József Helyesírási Verseny

2018-01-14 08:16:01
címke: verseny

Az Implom József Helyesírási Verseny megyei fordulóján ismét szép sikereket értek el diákjaink.

Szakközépiskolai kategória: Korvin Fanni (10.2) 2. helyezés

(felkészítő tanár: Tótok-Gubcsi Hajnalka)

Szakgimnáziumi kategória: Kiss Anna (11.c) 5. helyezés

(felkészítő tanár: Berki Judit)

Történelem háziverseny, döntő

2017-12-02 18:09:25

Az iskolánkban december 1-jén rendezett történelem háziverseny döntőjében újra nagyon színvonalas prezentációkat láthatott a zsűri.

Eredmények:

Történelem háziverseny

2017-11-25 18:39:20
címke: meghívó | verseny

Tisztelt döntőbe jutott csapatok!

Tájékoztatlak Titeket, hogy a történelem háziverseny döntőjét, december 1-jén rendezzük meg iskolánk Nagyelőadójában 10 órai kezdettel. Addig is további jó felkészülést!

a Szervezőség

Katona József Napok felolvasóverseny

2017-11-25 18:09:20
címke: verseny

November 20-án hétfőn rendezték meg a Katona József Napok diákrendezvényét a Hírös Agóra Ifjúsági Otthonban. A találkozó keretében került sor a kecskeméti és Kecskemét környéki diákok számára meghirdetett felolvasóversenyre "Vallomások Kecskemétről" címmel. Az iskolánkból nevezett három tanuló kiemelkedően szép eredményt ért el:

1. kategória:

I. helyezés Molnár Blanka (9.b)

II. helyezés Füleki Barbara (9.b)

2. kategória:

I. helyezés: Danka Réka (10.a)

Felkészítő tanár: Berki Judit

Gratulálunk!

A történelem háziverseny döntőjébe jutottak

2017-11-13 11:37:30

A november 9-én rendezett elődöntő 20 csapat részvételével zajlott, ahol színvonalas prezentációkat láthatott a zsűri.

A szakközépiskolások között a 10.1-es osztály csapata (Radics Alexandra, Gonda Luca, Hajzer Réka) különdíjban részesül.

A szakgimnáziumi kategóriában a következő csapatok jutottak be a december elején megrendezendő döntőbe: